Jdi na obsah Jdi na menu
 


Adolf Hitler

20. 6. 2006

Adolf Hitler

Adolf Hitler byl hlavním iniciátorem rozpoutání 2. světové války.

Datum narození:
20. dubna 1889
Místo narození:
Branau na Innu, Rakousko
Datum úmrtí:
30. dubna 1945               
Místo úmrtí:
Berlín – bunkr :o)

Shrnutí:

Adolf Hitler byl již od roku 1921 vůdcem Národní socialistické německé dělnické strany, a hlavou fašistického státu.
V Německu nastolil režim fašistického teroru.
Byl hlavním iniciátorem rozpoutání 2. světové války (1939-1945).
V červnu 1941 napadl Sovětský svaz.
Byl také jedním z hlavních organizátorů masového ničení válečných zajatců a populace okupovaných států.
Se vstupem sovětských vojáků do Berlína spáchal sebevraždu.
Byl neomezeným diktátorem Německa.

ŽIVOTOPIS:

Narodil se 20. dubna 1889 v Branau na Innu v Rakousku. Narodil se v rodině pohraničního celního úředníka Aloise Adolfa Hitlera a chudé rolnice Kláry Pölzlové. Jeho matka ho měla ještě zasvobodna, proto nosil krátkou dobu matčino příjmení Pölzl. Teprve poté přijal příjmení svého otčíma Adolf Hitler.
Mladý Adolf Hitler špatně studoval, a tak neobdržel ani závěrečné vysvědčení o ukončení školy. Chtěl se stát umělcem a dvakrát zkoušel dostat se na uměleckou školu, ale ani jednou se tam pro své malé umělecké schopnosti nedostal. Po matčině smrti (otec zemřel dříve, již v roce 1903) se Adolf Hitler natrvalo přestěhoval do Vídně. Doufal, že se zde uživí malováním. Během let 1909-1913 však téměř neměl ani na jídlo, toulal se, vydělával si na živobytí malováním reklamních obrázků, poštovních pohledů, známek, transperentů, atd.
V roce 1913 utekl mladý Adolf Hitler do Mnichova. Snažil se utéci před vojenskou službou. V následujícím roce ho však chytili a předvedli před vojenskou zdravotní prohlídku. Zdravotně se však ukázal jako neschopný vojenské služby.
Po začátku 1. světové války začala válka Adolfa Hitlera nevysvětlitelně lákat. Odešel tedy jako dobrovolník do 16. mnichovského rezervního pěšího pluku. Vojenská služba změnila beznadějný, smutný a nevýrazný pohled mladého muže a učinila z něho militaristu a nacionalistu. Po kratší době získal hodnost svobodníka. Zúčastnil se válečných tažení a 4 krát byl vyznamená a odměněn. Po porážce Německa zůstal až do roku 1920 u armády, v pozici politického řečníka. V září 1919 vstoupil do vznikající Německé dělnické strany (DAP). V roce 1920 činnosti v armádě zanechal, aby se plně soustředil na práci v této politické straně. Pracoval v oddělení propagace, vystupoval tam jako politický zpravodaj a vynikal ve svém řečnickém umění.
V Německu byla doba velké krize. Válka, nutné platby, daně, kontribuce a odškodné vítězům Německo finančně úplně vyčerpaly a jeho populaci přivedly k chudobě. Vláda se až panicky obávala komunistické nákazy, naivně pohrdala a skrze prsty hleděla na nacistické myšlenky a mnoho semi-militaristických a protižidovských organizací a byla natolik oslabená, že se do boje s nimi k jejich potlačení neodvážila. Adolf Hitler se jako první v této situaci zorientoval a přeměnil Německou dělnickou stranu do Národně socialistické německé dělnické strany. S pomocí náčelník aštábu Ernsta Röhma, byl Adolf Hitler v červenci 1921 zvolen předsedou této strany.
8. až 9. listopadu 1923 byl Adolf Hitler v čele pivního puče. Jeho podstatou byl odvážný a drzý pokus převzít kontrolu nad vládou Bavorska. Tento puč však byl potlačen. Adolfa Hitlera zavřeli, obvinili ho ze státní zrady a odsoudili ho k 5ti letům vězení. Adolf Hitler však byl zavřený pouze 9 měsíců, během nichž stihla napsat knihu „Mein Kampf“ (Můj boj), ve které popisuje politickou filozofii nacismu. Adolf Hitler ve svém díle vyhlásil válku Židům, komunistům, ubohým liberálům, kapitalistům a vykořisťovatelům celého světa a oslavoval rasovou čistotu německé rasy a německou jednotu celého národa. Píše zde o Německu, které se zvedne z kolen a stane se vládcem celého světa, o Německu, které vyhlásí vlastní práva na životní prostor a tento prostor objeví ve střední Evropě a v Rusku.
Hvězdný čas pro nacistickou stranu přišel v roce 1929, a to spolu se světovým ekonomickým útlumem a depresí. Nacisté se počtem hlasů v parlamentu stali druhou největší politickou stranou Německa. Činnost Adolfa Hitlera však nebyla omezena pouze stranou v Rheinstagu, inicioval také přeměnu útočných vojenských oddílů v efektivní semi-militaristickou organizaci. Členové této organizace v ulicích doslova mlátili členy opozice. Prezident Paul von Hindenburg v lednu 1933 přidělil Adolfu Hitlerovi titul kancléře říše. Adolf Hitler během roku dokázal v Německu zavést nacistickou diktaturu.
Zapálení Reistagu Adolf Hitler použil jako záminku ke zrušení komunistické strany a dal příkaz na uvěznění všech jejích vrcholných představitelů. V březnu byl přijat zákon o mimořádném stavu, který Adolfu Hitlerovi umožňoval čtyřleté mimořádné oprávnění neomezené vlády nad Německem. Všechny politické strany kromě NSDAP byly zrušeny. Činitelé NSDAP vytlačili Židy ze všech vládních úřadů a Němci převzali dozor nad všemi politickými strukturami Německa.
30. června 1934 Adolf Hitler nechal provést čištění vlastních řad („Noc dlouhých nožů“). Fyzicky odstranil Ernsta Röhma a stovky jiných významných Nacistů, kteří svými radikálními názory představovali hrozbu pro Adolfu Hitlerovu absolutní moc. 30. srpna 1934 zemřel Hindenburg a Adolf Hitler převzal jeho funkci prezidenta a přivlastnil si funkci führera – vrcholného vůdce třetí říše.
Führer Adolf Hitler nyní změnil útočné hnědokošilové jednotky SA na ochranné černokošilové jednotky SS a do jejich čela jmenoval Himlera. Spolu s tajnou policií (gestapem) a SS vytvořili systém koncentračních táborů, kam deportovali politické oponenty, židy a jiné nežádoucí elementy. V roce 1935 Adolf Hitler uvedl tzv. Norimberské rasistické zákony, díky kterým Židé přišli o německé občanství.
Svět předstíral, že nevidí, jak Německo popírá Vestfálskou smlouvu. Adolfu Hitlerovi tedy nikdo nezabránil v tom, aby Německo plně vyzbrojil. Byla vytvořena jednotka vzduchových ozbrojených sil a armáda byla vyzbrojována těmi nejmodernějšími zbraněmi a motorovými vozidly. V roce 1935 Nacisté remilitarizovali Rheinskou oblast.
Anglie a Francie směřovaly své válečné tažení na výhod...
V roce 1935 Anglie podepsala s Německem mírovou smlouvu. V roce 1936 Adolf Hitler uzavřel spolupráci s Benitem Mussolinim – fašistickou hlavou Itálie. V březnu 1938 Adolf Hitler přepadl Rakousko a obsadil ho. V září 1938 Anglie a Francie daly souhlas k obsazení Československa a Německo si přivlastnilo západní část Československa, která byla ve strojním průmyslu nejrozvinutější.
Sovětský svaz a Německo spolu 23. srpna 1939 uzavřeli smlouvu o nenapadení, která obsahovala tajný protokol o rozdělení Polska.
1.září 1939 Německo přepadlo Polsko, a tím začala 2. světová válka. Polsko padlo již v září 1939. Skandinávské státy byly obsazeny v červnu 1940.
Francie bojovala 2 týdny, od 25. května do 5. června.
Anglie invazi dokázala odvrátit.
V dubnu 1941 německá armáda obsadila Jugoslávii a Řecko.
20.června 1941 Německo přepadlo Sovětský Svaz.
V prosinci 1941 bylo vojsko Adolfa Hitlera zastaveno před Moskvou.
V roce 1942 se kvůli strategickým chybám sovětských vůdců a samotného Stalina Němci na jihu probojovali až k Volze.
7.prosince 1941 Spojené státy vyhlásili válku Japonsku a Německu.
Doba 2. světové války je dobou strastí a utrpení pro mnoho národů, které byli potlačování genocidou. Pouze v samotných koncentračních táborech na území Německa zahynulo více než 6 milionů Židů. Slovanské národy Adolf Hitler plánoval obrátit v otroky.
V roce 1943 Sovětský svaz otočil dějiny ve prospěch celé Evropy. Vítězství sovětských vojsk povzbudilo antihitlerovskou koalici (Anglii, Francii, USA) a otevřeli západní frontu. V červnu 1944 skupina důstojníků – zrádců viděla, že válka nemá perspektivu a pokusili se o vraždu Adolfa Hitlera. Dali do místnosti, kde probíhalo jednání, tašku s bombou. Adolf Hitler sice zůstal jako zázrakem naživu, měl však díky výbuchu psychické trauma a vážné tělesné pohmožděniny.
V posledním měsíci války Adolf Hitler velel zbytku armády z bunkru. Byl ve velmi špatném psychickém i fyzickém stavu a trpěl Parkinsonovou nemocí. Když Sovětská armáda obsadila Berlín, Adolf Hitler se oženil se svou milenkou Evou Braunovou, a oba novomanželé pár dní poté spáchali sebevraždu. Tělo Adolfa Hitlera však nebylo nikdy identifikováno.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

květníky

(vráťa, 14. 5. 2007 15:51)

květníky 4rever

květníky

(vráťa, 14. 5. 2007 15:49)

sem jich udelal 9 beden ve svinčicích s Renčou

blik

(sona, 27. 4. 2007 7:37)

no tak to je dobry postreh

ubožák

(éla, 19. 2. 2007 15:14)

Adolf byl ta nej svině pod sluncem dobře že chcípnul sráč jeden